Олександр Македонський змушував своє військо голитися

  • Олександр Македонський змушував своє військо голитися

Всі ми звикли, що на античних статуях чоловіки завжди зображені із густою бородою. Сучасники Гомера приділяли бороді дуже багато уваги, вони не лінувалися її завивати, обробляти спеціальними ароматичними оліями, фарбувати глиною і навіть освітлювати.

Але ви знаєте, коли ця мода закінчилася? Це сталося за часів завоювань Олександра Македонського. Напередодні великої битви полководець розсудив, що в рукопашній сутичці ворог може схопити грека за бороду і тим самим відволікти його, або навіть обсмикнути і насадити на кинджал. Після поради з генералами, які підтримали погляди воєначальника, Олександр негайно наказав своїм воїнам поголитися начисто, і зберіг цю традицію довгі роки.

На жаль, ми не можемо оцінити ефективність цього рішення, але армія Олександра Македонського в ті часи вважалася найкращим військом у світі, якому не могли протистояти навіть найбільші імперії. До речі, найлютіші вороги Олександра - сирійці та перси, незабаром теж почали голитися у наслідування переможних греків. А ще через кілька століть, Римська імперія, що успадкувала землі Олександра, так само із задоволенням перейняла і звичку бути гладкими голими. А, як ми всі знаємо, римляни змогли не тільки повторити успіх Македонського, а й перевершити його, тим самим привчивши ще більше народів до гоління.

02/04/2019 11:44:37
1
10574

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!