Далеко не за горами свято всіх чоловіків – наших вірних захисників Батьківщини. Безліч жінок по всій країні страждають над питанням, Що ж цього разу подарувати.
Фантазія одних обмежується традиційною туалетною водою, одеколоном чи краваткою. Інші вигадують щось таке.
Наприклад, подарувати чоловікові черепашку, якщо він любить тварин. Вечеря з “м'яса по-царськи”, маслин, ананасів у шампанському та ін., якщо любов носить виключно гастрономічний характер. Втім, якщо чоловік небайдужий до жінок у будь-якому вигляді і поданим під будь-яким соусом, тоді фантазії та запити його можуть зайти дуже далеко: наприклад, замовлення дівчинки на виклик, еротичний танець на столі всіх подруг дружини, похід до публічного будинку на гроші подружжя разом з товаришами по службі.
З екрану щодня ми бачимо "влітає" з розбігу в ліжко батьків хлопчика з подарунком для тата - бритвою. У багатьох людей ця реклама викликає легкий переляк - прокинутися 23 лютого від стрибка на голову та криків: "А ось і я, що... не чекали?" не хочеться. А ось сама ідея - подарувати сильному підлозі бритву (а краще електробритву) нас зацікавила, і ми знову пішли "на діло".
Історична довідка
Вперше людина почала голитися приблизно 5 тисяч років тому. Як тільки наші предки перетворилися з людиноподібних мавп на людину прямоходячого, вони почали стежити за своєю зовнішністю. Зайве волосся на обличчі вони видаляли за допомогою лез, акулячих зубів та інших підручних засобів, які можна з більшим чи меншим успіхом застосовувати для бродобрейства.
Сталеві небезпечні леза з'явилися лише 1828 року у англійському Шеффілді.
А ось уже наприкінці XIX століття догадливий американець Кінг Кемп Жіллет винайшов безпечну бритву. Саме в його голову прийшла ідея помістити подвійне гостре лезо між двох пластинок і приробити до них ручку. Так з'явилися Т-подібні безпечні бритви.
Перший продаж цих бритв відбувся в 1903 році, але було продано всього 51 бритва та 168 лез. Проте вже наступного року слава про бритва розійшлася, і продаж склав — 96000 бритв і 12400000 лез. Після такого успіху в 1910 році при заступництві тодішнього президента США Теодора Рузвельта Кінг Жіллет створив свою, нині відому усьому світу компанію з виробництва приладів для гоління.
Що стосується електробритви, то найцікавіше, що її (яку, здавалося, мали винайти пізніше) запатентували ще 1900 року. Винайшов її також американець, полковник Якоб Шик. У 20-ті роки він її вдосконалив, додавши до неї машинку для стрижки волосся, бороди та вусів.
Домашній електробрадобрей
Почати ми вирішили з електробритв як задоволення дорожчого і, мабуть, бажанішого.
Усі наявні у продажу електричні бритви можна розділити на чотири групи: що працюють як від мережі, так і від акумулятора; діючі лише від мережі або лише від акумулятора (останні, до речі, однаково придатні як для гоління з піною, так і без неї) і, нарешті, бритви на батарейках.
Бритви з живленням від мережі в більшості випадків удвічі дешевші за апарати, що працюють як від мережі, так і від акумулятора, а голять вони анітрохи не гірше. Недоліків у них два: їм потрібна розетка, і вони гамірніші.
Визначити наявність підзарядки від акумулятора можна за допомогою віконця-індикатора на корпусі бритви. Таку бритву ви захопите з собою в дорогу, і вона зможе працювати від 35 до 60 хвилин в залежності від моделі.
На "бритвому" ринку Іжевська в основному зустрічаються електробритви двох різних систем:
В одних (наприклад, Braun, Grundig, Panasonic, Breetex ) волоски збриваються лезами, що вібрують під сіткою туди-сюди. В основу таких електробритв взято зворотно-поступальний рух. Леза вібрують з певною швидкістю і заточуються об сіточку. Тому вони завжди знаходяться в ідеально гострому стані, а ось сітку через два роки доведеться змінити.
В іншому типі бритв за основу береться обертальний рух, і завдання зі збривання виконують невеликі ножі, що обертаються ( електробритви фірми Philips, Breetex). Через два роки голівки також треба поміняти на нові.
До речі, у випадку з Braun, Philips, Breetex та Новий Харків купити необхідні головки досить просто, а от з Grundig та Panasonic потрібно попітніти – запчастини у продажу бувають вкрай рідко.
У рекламі обидві системи пропонуються як оптимальні і бездоганно “повторювальні контури вашої особи”. Більшість чоловіків, за словами продавців, воліють все-таки електробритвибриви від Philips і Breetex, вважаючи, що результат виходить більш ефективним. А чи насправді є суттєві відмінності?
Вважається, що для любителів бороди та вусів і для тих, хто голиться щодня, оптимально підходять бритви з блоком лез. Безумовно, краще вибрати останні розробки компанії Braun, наприклад, модель Braun Interface з плаваючою (хиткою) головкою. Правда, останні досягнення коштують досить дорого, і витратити на бритву 2 - 4 тис. руб. не кожному під силу.
Безбородим чоловікам і голиться не кожен день, а також тим, у кого борода росте з "завихреннями", варто спробувати моделі від Philips (з ножами, що обертаються). Ціни на бритви цієї фірми перебувають у межах 1 - 2 тис. руб. Все залежить від наявності живлення від акумулятора та кількості головок: від 2 до 3 штук. Відмінність однією головку може становити різницю навіть 500 крб. Ціни на Philips, як ви помітили, нижчі. Справа в тому, що ці бритви часом робляться у нас в Росії, де робоча сила коштує дешевше. За словами консультантів (м-н “Ельдорадо”), на якість це ніяк не впливає. А ціна на сучасні електробритви Новий Харків та Breetex ще нижча, а якість гоління не залишить байдужим навіть найвибагливішого скептика – роздратування не буває в принципі!
Борода – це БОРОДА
Особливо уважним при виборі бритв потрібно бути чоловікам із бородою, якщо вони звикли її доглядати. А як відомо, такі індивідууми були завжди, і далеко за прикладом ходити не треба, досить згадати портрети "бородач"-співавторів Енгельса і Маркса.
Між іншим, серед бородатих людей є просто непримиренні противники бритви, які не визнають її. Наприклад, Фідель Кастро не голиться вже понад 40 років. А у себе на Кубі він є основою спільності людей "барбудус" - бородачі. Звичайно, до такого "бородатого фанатизму" доходити не треба, незважаючи на те, що доглядати бороду як не просто.
Для бородатих непридатні моделі з ножами, що обертаються: вони разом з короткими зрізають також і довге "прикордонне" волосся, а закруглені головки з великою робочою поверхнею не дозволяють вибривати точні контури бороди. Краї бритви можуть захоплювати і виривати довге волосся.
На жаль, вібраційні бритви теж не завжди підходять бородатим. У більшості таких апаратів сітка ширша за блок лез, в результаті краю залишаються невиголеними і борода виходить неакуратною. Крім того, навіть з вимкненим триммером (спеціальним лезом для довгого волосся) вібраційні бритви іноді захоплюють довге волосся по краях бороди, а це боляче!
Але про “хаттабичі” виробники також намагаються дбати, створюючи спеціальні моделі.
Наприклад, фірма Braun пропонує: спеціальний триммер для догляду за бородою із шістьма позиціями установки довжини підстрижки.
Гребінь, що подає, що дозволяє встановлювати три варіанти підстрижки в інтервалі 1, 5 - 6 мм і забезпечує захоплення всіх довгих волосся.
Регульовану насадку. Насадка закриває сітку, що голить, що дозволяє підрізати довге волосся тримером, але не збривати його.
Тример
Тример - спеціальне лезо, призначене для додаткової обробки довгого волосся. На сьогоднішній день тример є у всіх моделях, але розташований по-різному. У більш дешевих моделях насадка висувається під кутом 90 градусів і з її допомогою можна підрівнювати тільки віскі. У дорогих моделях за допомогою відкидного тримера можна обробляти віскі, вуса. У деяких моделях висувний триммер призначений для довгого волосся та комбінованого гоління.
За допомогою тримера для довгого волосся можна легко надати стильного вигляду особі, наприклад, зробити собі модну триденну щетину, позначивши триммером точні контури невиголених ділянок.
Як такі вдосконалені моделі нам був запропонований Braun Interface .
Це зручно
У разі вибору електричної бритви зверніть увагу на таку деталь, як вимикач. Дуже зручно, коли всі функції перемикання виконуються одним вимикачем або вимикачі розташовані поруч. Якщо ж, наприклад, перемикач “Увімк/Вимк” та лезо для довгого волосся розташовуються один проти одного, це легко може призвести до помилки в керуванні.
Якщо ви вирішили придбати електричну бритву – не поспішайте. Для початку краще всього піти до знайомих, у яких вона вже є, і провести тест на алергійну реакцію. Справа в тому, що велика кількість чоловіків має вроджену алергію, і тому краще користуватися верстатом.
Для тих же, хто "дружить" з електрикою, пропонуємо кілька порад для досконалого гоління:
- Рекомендуємо голитися до вмивання, оскільки ваша шкіра злегка набухає при вмиванні.
- Тримайте бритву під прямим кутом (90 градусів) щодо поверхні обличчя. Натягуйте шкіру і голіть бороду проти її зростання.
- Чистіть бритву після кожного гоління. Погано очищена бритва голить гірше.
- Використовуйте тільки добре працюючі деталі, що голять.