Електричні бритви майже також старі як світ, і як звичайні верстати для вологого гоління. Однак вони все-таки продукт дуже технологічний і досить складний, тому більш схильні до нововведень і удосконалень. Встежити за цим можна, попередньо розібравшись у тому, які принципи та технології лежать в основі електроголення.
І гоління, і стрижка
Електричні бритви вже давно не лише пристрої для сухого гоління. Спеціальні моделі дозволяють не просто голитися в душі, а й під душем, застосовуючи косметичні засоби. Сухий спосіб не вимагає води, намилювання і т. д. Він швидший, але менш комфортний, може викликати дискомфорт і подразнення шкіри. Електричні бритви для вологого гоління плюс до всього ще й дуже легкі та прості у догляді – поставив таку бритву під струмінь води та все. При цьому їх також точно можна використовувати і для сухого гоління, що робить їх воістину унікальним, універсальним комфортним інструментом для гоління.
Всі електричні бритви можна умовно розділити на дві великі групи, що відрізняються системами роботи лез, що голять. Це сіткові (коливальні), наприклад, Браун 7540 та Breetex 1302 W « Titan » і роторні бритви, наприклад , Breetex 4201 W « Standard flex » та Philips HQ 9190 . У перших ножі переміщаються зворотно-поступально та закриті металевою сіткою. Волоски потрапляють в отвори сітки та збриваються. Сітки покривають спеціальними сплавами, які не викликають подразнення шкіри. Чим тонше сітки, тим чистіше і рівні гоління.
У роторних системах ножі обертаються по колу всередині круглої гоління, що голить. Роторні бритви мають більший дратівливий вплив на шкіру, але це не означає, що так відбувається завжди і у всіх. Багато чоловіків віддають перевагу саме роторним системам. Сіткові, безумовно, краще, якщо у вас чутлива шкіра.
Також бритви розрізняються за кількістю голів для гоління. У роторних бритвах це класичні головки (диски) круглої форми. Бувають моделі з подвійною і навіть потрійною системою для гоління.
Сіткові голки для гоління являють собою вузькі смужки дрібної сітки, з вібруючими під нею ножами. Такі бритви, як і роторні, мають від однієї до трьох голів гоління. Як правило, потрійна сіткова система складається з центрального тримера для зрізання довгих волосків і двох голів голки з боків.
Моделі з двома-трьома голками для гоління коштують дорожче. Але вони ефективніше, голять чистіше, за рахунок меншої кількості проходів надають менш дратівливий вплив на шкіру і скорочують час гоління.
Окрім тримера безпосередньо на голювальній голівці, призначеного для чистого гоління, багато сучасних електробритв оснащені додатковим висувним або відкидним триммером для стрижки волосся вусів і бороди. Цим додатковим ножем можна формувати геометрію бороди, вусів та бакенбардів. Також з його допомогою можна підтримувати рослинність на обличчі певної довжини - зберігати постійну, так звану "триденну щетину".
В автономному режимі
Електрична бритва потребує електричного живлення. Майже всі бритви працюють від мережі: вмикаєте шнур у розетку і голитеся, наприклад, електробритви Новий Харків 8521 «Майстер». Більшість бритв мають комбіноване джерело живлення – і від мережі, і від акумулятора (напр., електробритви Новий Харків 8502 «Класик »). У цьому випадку бритва продається в комплекті із зарядним пристроєм. Такі бритви дорожчі за чисто мережеві, але голитися без під'єднаного шнура настільки зручніше, що акумулятори для електричної бритви стали вже фактично стандартом (особливо для багатьох, що часто подорожують). Є, щоправда, ще моделі, які запитуються лише від акумуляторів, але вони досить рідкісні. Таким чином, акумулятори та все, що з ними пов'язано дуже важливо для електробритв, розберемося з цим детальніше.
Акумулятори відрізняються часом заряджання. Повна зарядка батарей у різних моделях відбувається за час від однієї до шістнадцятої години. Існують три способи заряджання акумулятора. Найпоширеніший спосіб – при підключенні до бритви мережевого шнура. Другий – на спеціальній платформі, підключеній до мережі. Третій спосіб, найвищий - без фізичного контакту бритви і зарядного пристрою, за допомогою передачі енергії за допомогою магнітного поля.
Як правило, максимальний час заряджання акумуляторів свідчить про їх ємність та час автономної роботи. Прості моделі працюють лише двадцять хвилин, чого втім, цілком достатньо для комфортного гоління кілька разів. Дорогі моделі бритв мають акумулятори, які здатні працювати в автономному режимі до десяти (!) годин.
Про те, що акумулятор настав час заряджати в багатьох моделях бритв просигналізує спеціальний індикатор. Це дуже зручно, оскільки інакше неможливо визначити точний час розрядки і можна опинитися в ситуації, коли бритва перестане добре голити під час процесу гоління. Дорогі моделі мають не тільки індикатори заряджання, але й дисплеї, на яких відображається безліч іншої корисної інформації, включаючи необхідність технічного обслуговування.
У будь-якому випадку, сучасні електричні бритви, незалежно від ціни голять однаково добре, а їх відмінності обумовлені лише різним ступенем комфорту та зручності у використанні та обслуговуванні.