Наприкінці двадцятого століття електричний фен став постійним супутником жінки (до речі, є й спеціальні чоловічі моделі), і помилитися у його виборі не хочеться. То що треба враховувати, купуючи фен?
Головний козир під час продажу фена — його потужність. Але як показує практика, велика потужність залишається незатребуваною, і користуватися ви будите здебільшого мінімальним становищем або в кращому разі середнім, заплативши при цьому за дорогий потужний фен. До речі, оптимальна потужність фена 1000-1400 Вт, як, наприклад, у фена Мікма-832 . Так, потужний фен висушить ваше волосся швидше на 1-2 хвилини, але при цьому ви ризикуєте, по-перше, не встигнути вкласти зачіску, а по-друге, просто обпалити волосся та шкіру голови. При частому пересушуванні шкіри виникає ризик появи лупи. Погоня за потужністю пояснюється тим, що виробники пішли за купівельним попитом на потужніші фени, що, до речі, виявилося їм дуже вигідно, оскільки потужніший фен коштує дорожче
Сьогодні більшість фенів, крім великих потужностей, вирізняються цілим набором різних насадок. Обов'язковим аксесуаром для будь-якого фена є щілинна насадка або концентратор. Головне її призначення: направити повітряний потік на локон і за допомогою гребінця сформувати зачіску. Призначення ж наймоднішої нині насадки дещо перекручене рекламою. Дифузор - спочатку був створений (і залишається таким і донині) як пристосування для більш швидкого сушіння.
З ним дійсно значно економиться час, так як дифузор накриває відразу підлогу голови, повітряний струмінь стає м'якшим, пальчики дифузора заплітаються у волосся і сприяють доступу повітря до самого коріння. Волосся при цьому висихає швидше, воно виглядатиме пишніше, але, на жаль, укласти зачіску за допомогою дифузора неможливо. Вужчий дифузор з довгими пальчиками призначений для прямого волосся короткої/середньої довжини.
Більш широкий дифузор з короткими пальчиками для кучерявого, волосся зі штучною завивкою, хімією або просто прямого довгого волосся. Причому сушити довге волосся варто зрештою концентратором, і тільки у коренів дифузором.
Корисна річ для фена – велика кількість регулювань. Зазвичай роблять окремі регулятори зміни потужності і сили обдування, з двома-трьома положеннями кожному. На окремі слова заслуговує так званий "холодний постріл" - обдувши холодним повітрям для сильної фіксації зачіски. Фен без цієї функції не фен. Використовуючи концентруючу насадку, завите пасмо волосся спочатку підсушують гарячим повітрям, а потім фіксують холодною хвилею протягом чверті хвилини. Для тих, хто по-справжньому піклується про свою зачіску, така кнопка холодного обдування просто незамінна.
У користуванні феном є свої хитрощі. Це гачки для підвішування, накладки, щоб фен не ковзав і не падав з гладкої поверхні. Деякі моделі мають у комплекті ще й спеціальну підставку для фіксації фена у робочому положенні на стіні чи столі. Про якість фена говорить і наявність фільтра. При своїй роботі фен засмоктує волосся, пил, коротше працює як маленький пилосос. "Забитий" фен працює з натугою і може навіть перегоріти. Тому вибір завжди варто віддавати фенам із легкодоступним для чищення фільтром.
Будь-який електричний прилад може таїти в собі небезпеку для життя!
Феном не можна користуватися у ванній кімнаті: у вологій атмосфері може статися коротке замикання.
Не можна занурювати фен у воду, а також братися за нього мокрими руками.
Фен - потужний прилад, тому не вмикайте його в малопотужні розетки для бритв, якими оснащуються сучасні ванні кімнати.
Багато фенів забезпечені захистом від перегріву. Якщо фен перегрівається, включити його можна лише через деякий час, тому не намагайтеся що-небудь зробити, поки фен не охолоне і не буде готовий до роботи знову