Електричний депілятор
Дія цього мініатюрного електроприладу проста: крихітні пінцети висмикують разом із коренем волоски.
Переваги:
Ефект триває протягом місяця, а волоски, що відростають знову, «слабші» за колишні.
Недоліки:
- Іноді волоски вростають, що може завдати турбот.
- В області бікіні, де шкіра особливо чутлива, таке видалення волосся – процедура з неприємних.
І насамкінець пара порад про правильну депіляцію.
1. Дуже зручно та ефективно очищати шкіру перед видаленням волосся спеціальними серветками, які багато фірм пропонують у комплекті із засобами для депіляції.
2. Використовуйте лосьйони після депіляції для відновлення шкіри та уповільнення росту волосся. Вони заспокоять шкіру і значно продовжать досягнутий ефект.
3. Проводити процедуру депіляції слід у першій половині дня і – найкраще – через тиждень після місячних, оскільки до та під час менструації шкіра стає більш чутливою, схильною до подразнення через високий рівень гормонів.
4. Кожна фірма-виробник пропонує свою схему-інструкцію щодо застосування депілятора. Дуже важливо уважно дотримуватись усіх конкретних інструкцій, які додаються до конкретного депілятора.
5. Обов'язково слід робити попередній шкірний тест для визначення індивідуальної чутливості та алергічних проявів. У разі недотримання цього правила депіляторії можуть призвести до пошкоджень шкіри, аж до хімічних опіків. Відомо, що застосування депіляторії призводило до розвитку хімічних опіків аж 2-3 ступеня - залишали по собі видимі довічні рубці.
6. Час аплікації депіляторія варіюється від 4 до 15 хвилин. Збільшення експозиції значно збільшує ризик місцевих шкірних реакцій навіть за умови, що ви зробили попередній тест.
7. Депіляторії ніколи не слід застосовувати в області повік та брів, а також при обпаленій або пошкодженій шкірі. У першому випадку можливі серйозні опіки слизових оболонок, у другому – небезпечне посилення проблеми.
Народна мудрість любить повторювати: у боротьбі всі засоби хороші. А якщо йдеться про боротьбу із зайвими волосками, яких у нас на тілі ні багато ні мало – п'ять мільйонів? О, скільки способів породили вчені, щоб зробити жіночу шкіру прекрасною та ідеально гладкою!
Попрощатися з рослинністю можна двома способами: "назавжди" і "не назавжди". І відповідно фахівці говорять про два методи - епіляцію та депіляцію.
Депіляція – це видалення волосся на нетривалий час механічним способом. Її не можна плутати з епіляцією.
Епіляція - зовсім інша процедура, що є видаленням небажаного волосся «назавжди» (принаймні, так стверджують у деяких салонах, дещо перебільшуючи можливості цієї процедури). Види депіляції: станки для бритв, електричні депілятори, креми, спреї, гелі, лосьйони для депіляції, віск і т.д. Її зазвичай проводять у домашніх умовах. Численні косметичні салони пропонують набір інших послуг - епіляцію, яка гарантує більш професійний підхід і більш тривалий ефект.
Познайомимося з деякими найпоширенішими способами позбавитися зайвої рослинності на тілі.
Електроепіляція: голка та електричний струм
Метод електроепіляції привабливий перспективою попрощатися із зайвими волосками назавжди: це зумовлено тим, що сам волосяний стрижень, будучи провідником, забезпечує доступ джерела фізичного впливу до фолікула і, як наслідок, його руйнування. Однак не все так просто. Припустимо, навіть при успішному руйнуванні волосяного фолікула, відсутня абсолютна гарантія того, що зростання волосся не відновиться, оскільки неможливо повною мірою передбачити інші фактори, що впливають на успіх/неуспіх процедури (наприклад, загальний гормональний фон).
У будь-якому випадку, пацієнт, який прийшов на електроепіляцію, повинен усвідомлювати, що досягнення остаточного результату вимагає багато терпіння, часу та коштів.
Є ще одна проблема, пов'язана з електроепіляцією. Як і в будь-якій складній косметичній процедурі, ефективність процедури залежить від рівня професійної підготовки «електролога». На жаль, цей спосіб практикують «фахівці» з мінімальним рівнем навчання або взагалі без такого.
Всі способи електричної епіляції поділяються на дві основні групи: за допомогою голки та за допомогою пінцету.
Пінцетний метод є щадним і безболісним, проте особливої популярності не користується через дуже малу швидкість. Суть його в тому, що кожне волосся, що видаляється, захоплюється тонким пінцетом-електродом, який з'єднаний з апаратом, що продукує струм високої частоти. Струм по волосяному стрижню доходить до фолікула і руйнує його. Проте час на одне волосся може досягати 1,5-2 хвилин, що робить пінцетну електроепіляцію дуже тривалою.
Електроепіляція за допомогою голки заслуговує на більшу увагу. Вона включає кілька різновидів.
Термоліз
В основі цього методу, який застосовується в Європі з 20-40-х (за деякими відомостями навіть з 20-х) років минулого століття, лежить дія змінного струму високої частоти та низької напруги. Струм подається через тонку голку, яка вводиться у шкіру на глибину розташування волосяного фолікула. Саме тут відбувається локальне нагрівання, що руйнує «цибулину» окремої волосинки.
Термоліз, як можна здогадатися, - дуже болюча процедура, коли застосування поверхневих аерозольних знеболюючих засобів виявляється явно недостатнім. Багатьом пацієнтам доводиться проводити місцеве стандартне знеболювання.
Ще один недолік термолізу: це процес досить повільний (видалення кожної окремої волосини займає кілька секунд), і саме з ним пов'язана найбільша небезпека появи наслідків – дрібних атрофічних рубців, фолікулітів, місцевих септичних проявів.
Електроліз
Цей метод має сьогодні більшу популярність, ніж термоліз. В його основі лежить електрохімічна дія гальванічного струму: в результаті анодно-катодної реакції відбувається утворення соляної кислоти, яка, розпадаючись, перетворюється на їдкий луг. Саме ці дві хімічні речовини призводять до мікроскопічного електролітичного опіку та руйнування волосяного фолікула.
Під час процедури нейтральний електрод затискається рукою пацієнта, а активний у вигляді голки вводиться вздовж волосяного стрижня на глибину, що відповідає розташуванню фолікула. Після цього подається електричний струм, сила якого регулюється апаратом. Існують стандартні рекомендації застосування струму тієї чи іншої сили залежно від товщини волосся та глибини розташування фолікула. Ознакою хімічної реакції, що закінчилася, служить виділення білої піни - бульбашок водню. Оброблене волосся видаляється звичайним пінцетом.
Електроліз є безболісним способом епіляції, і ризик ускладнень тут набагато менше, ніж при термолізі. І ще. Незважаючи на те, що останнім часом використовуються багатогольчасті системи, швидкість процедури досить низька: обробка однієї волосинки займає кілька секунд.
Лазерна епіляція
Цей спосіб сьогодні популярний як ніколи. У ньому використовується принцип спрямованого світлового потоку. Лазерний промінь, що створює високу щільність потужності випромінювання, здатний зробити значний місцевий тепловий ефект, який супроводжується реактивною коагуляцією фолікулярної зони, вапоризацією (випарюванням) та карбонізацією (обвуглюванням) оточуючих фолікул тканин. Простіше кажучи, волосяна «цибулина» спалюється, висушується та обвуглюється.
Безумовними перевагами даного методу є майже повна безболісність, відсутність пошкоджень на поверхні шкіри та можливість впливу одразу на групу фолікулів.
Вважається, що при лазерній епіляції необхідно 10-15 сеансів з інтервалами до 1 місяця. Після такої «екзекуції» можливі й ускладнення: порушення пігментації, лущення, свербіж, еритему, набряк, пухирі, ангіоектазії, больовий фактор та післяопікове рубцювання.
Ультразвукова епіляція
Ця назва не зовсім точно відображає суть процедури, тому що в основі її полягає депіляція воском. Своєю назвою методика завдячує своїй другій стадії: після ваксингу (покриття воском) поверхня шкіри обробляється спеціальними складами, молекули та іони яких за допомогою ультразвукового впливу доставляють потім у глибокі дермальні шари. Тут вони уповільнюють процес поділу зародкових клітин і навіть частково порушують волосяний фолікул за рахунок лужного РН.
Перші якісні зміни, на жаль і ах, спостерігаються лише через 12 місяців після початку процедур.
Нелазерна фотоепіляція
У цьому виді світлової епіляції використовується джерело немонохроматичного світла (спеціальна довгоімпульсна широкосмугова лампа). Швидкість «облисіння» при нелазерній фотоепіляції вища: шкіру пахв і зону бікіні можна обробити хвилин за 15, ноги – за 1-2 години. Лише невелика частина видимих волосків випадає відразу, решта протягом кількох днів і навіть тижнів. Через 2 місяці процедуру слід повторити. Для повного знищення волосся потрібно від 3 до 10 процедур. І ще – метод протипоказаний людям із підвищеною світлочутливістю.