Трохи історії
Судячи з наскельних зображень, вже серед первісних людей, які жили принаймні 60 тисяч років тому, знаходилися такі, хто не бажав носити бороду.
У давній Шумерській державі для гоління використовували кремнієві ножі, а дзеркало замінював посудину з водою.
За два тисячоліття до нашої ери в Єгипті з'явилися дугоподібні бронзові бритви .
У Римській імперії вперше застосували залізні, причому вони були прямими, дуже схожими на сучасні. Цікаво, що Олександр Македонський та інші воєначальники наказували солдатам обов'язково голитися перед битвою, оскільки це позбавляло противника можливості вчепитися в бороду.
У Росії перукарським справою займалися кріпаки, яких називали тупих майстрами. Обслуговували вони, звісно, своїх господарів та інших заможних людей. Решта обходилися " підручними " засобами. Наприклад, коли якійсь селянці набридала кудлата борода чоловіка, вона ставила його на коліна перед великим каменем, укладала на нього бороду чоловіка і відсікала її гострим осколком іншого каменю. Голилися і гостро нагостреними сокирами та косами. Солдатам допомагали шаблі, заразом таким чином перевірялися і бойові якості зброї.
У 1904 р. Кінг Жиллет отримав патент на винахід, зроблений ним ще 1895 року, і випустив у продаж перші безпечні бритви. Це нехитре пристосування сподобалося чоловікам, багато з яких стали виявляти маніакальну пристрасть до гладко виголеної шкіри.
У середньому волосся виростає на 0,5 мм на день. Це означає, що якщо не голитися 2 роки, на обличчі утворюється волоть завдовжки 30 см (рекорд світу в цій області становить 5 м). А на кого стала б схожа людина через, скажімо, ще два роки?
Цивілізований стан вимагає від чоловіка, щоб він голився. Інакше поступово розпочнеться процес його деградації.
За найгрубішими підрахунками, гоління займає в середньому 10 хвилин. У результаті за своє життя чоловік витрачає на це заняття чотири-п'ять місяців. Не так вже й багато. Так що - ласкаво голитися!
Гігієна гоління
Кожен чоловік, крім тих, у кого борода займає всю вкриту рослинністю частину обличчя, має голитися щодня. Неголений чоловік виглядає неохайно, незалежно від того, молодий він чи старий, густа у нього щетина чи не дуже, блондин він чи брюнет. Треба навчитися голитися добре і швидко, без порізів, подряпин та подразнення шкіри.
Щоб гоління було приємним і швидким, подбайте про необхідне приладдя. Тут не треба заощаджувати, від цього постраждає лише власна шкіра! Помазок купіть якомога краще (найкращі помазки — з борсучого волосся). Лезо має бути завжди гострим, тому, навіть якщо воно вкрите шаром іридію, змінюйте його, як тільки відчуєте, що воно перестало голити. Не остання справа — гарний крем для гоління, вибраний шляхом проб, такий, що не дратує шкіру. Якщо ви віддаєте перевагу електробритві, будьте уважні при її купівлі. Одну щетину краще і легше голити електробритвою з ножами, що обертаються, іншу — з рухомими по прямій. Для тих, хто дотримується традицій і голиться небезпечною бритвою, важлива якість сталі леза. Якщо ви користуєтеся однією з сучасних систем ножів-лез (найкраща з них — з двома-трьома лезами, закріпленими одна над одною), не забувайте дотримуватися всіх згаданих вимог, у тому числі й своєчасно змінювати леза.
Починайте голитися. Насамперед добре вимийте обличчя теплою водою, щоб розм'якшити шкіру. Потім змочіть помазок у теплій воді і акуратно нанесіть на обличчя та шию тонким шаром крем для гоління. Якщо ви користуєтеся милом, спочатку змочіть теплою водою. Вологим помазком, який кожні дві-три хвилини треба знову зволожувати, розітріть по обличчю крем або мило, поки не з'явиться густа піна. Потім змочіть у теплій воді верстат для гоління. Обережно, починаючи з шиї, проводьте лезом по шкірі, регулюючи кут і тиск в залежності від товщини і довжини щетини. Краще гоління повторити, ніж порізатись, надто сильно натискаючи на бритву. Там, де щетина особливо вперта — на підборідді, над губами, голіться двічі, водячи лезом спочатку у напрямку росту волосся, а потім проти. Голившись, змийте залишки піни з обличчя, витріть його і змастіть кремом після гоління. Якщо шкіра у вас суха чи схильна до подразнення, не застосовуйте крем після гоління, у складі якого багато спирту. Вам більше підійде якийсь лосьйон після гоління або спеціальний крем для сухої шкіри. Невелика кількість цього засобу вбивайте у шкіру обличчя кінчиками пальців.
Перед голінням електробритвою добре нанести на шкіру обличчя крем, який робить щетину жорсткішою, тоді гострі ножі її легко візьмуть. Хвилини через дві починайте голитися: багаторазово керуйте машинкою по покритих рослинністю ділянках обличчя, приділяючи особливу увагу місцям, де щетина не хоче піддаватися. Коли шкіра стане гладкою, без найменших слідів щетини, можна змастити обличчя кремом після гоління (якщо шкіра дуже схильна до подразнення) або яким-небудь іншим зі згаданих вище засобів. Електробритвою ніколи не виголитись так ґрунтовно, як небезпечною бритвою, лезом чи ножем-лезом, тому якщо намічається похід у гості, до театру чи чекає побачення, потрібно перед виходом поголитися ще раз.
Припустимо, ви тривалий час голилися небезпечною бритвою або лезами і вирішили перейти на електробритву - не дивуйтеся, якщо спочатку гоління видасться вам важким, а ефект - далеким від бажаного. Шкіра має звикнути до нового способу гоління. На це потрібно щонайменше два роки. До того ж новий прилад потрібно освоїти, лише тоді ви поголитеся якісно.
Незабаром ви побачите — голитися полегшало, та й результати набагато покращилися. Але помазок і леза стануть у нагоді в подорожі, у разі відключення електрики або коли знадобиться голитися особливо ретельно.
Від того, яка у вас шкіра – суха чи жирна та жорстка чи м'яка рослинність на обличчі, залежить вибір бритви, лосьйонів та кремів для гоління.
Електробритви прискорюють і полегшують процес гоління, масажують шкіру і значно рідше, ніж інші, викликають її подразнення, лущення, почервоніння. Це треба мати на увазі насамперед тим, хто має суху, чутливу шкіру. Якщо на щоках і добірці є вугри (частіше вони бувають у юнацькому віці), краще користуватися небезпечною або безпечною бритвою. А щоб уникнути подряпин, треба перед голінням рясно намиливати обличчя теплою (не гарячою та не холодною!) піною "Крема для гоління". Природно, електробритви повинні дозволяти вологе гоління та вологе очищення, наприклад, прилади ТМ Breetex .
Рясна піна сприяє легкому, безболісному ковзанню бритви, що допомагає уникнути порізів та подряпин. Коли волосся дуже жорстке, перед тим, як намилювати обличчя, добре зробити на 1-2 хвилини компрес, наклавши на обличчя серветку, змочену гарячою водою. Якщо порізи все-таки виникнуть, їх треба припекти квасцовим каменем, що має кровоспинні та дезінфікуючі властивості.
Якою б бритвою ви не користувалися, після гоління обов'язково протріть шкіру лосьйоном.
Іноді після гоління, особливо якщо суха шкіра, з'являється відчуття її стягнутості, лущення. У таких випадках рекомендується вечорами наносити на шкіру тонким шаром крем після гоління з вітаміном F, що не тільки запобігає подразненню та запаленню шкіри, але й сприяє найшвидшому загоєнню подряпин, нанесених бритвою.
У жодному разі не користуйтеся чужою бритвою або пензликом для гоління: через них можуть передаватися грибкові та гнійничкові захворювання.