Витончена «еспаньолка», стильна «триденна» щетина, вуса підковий чи «чаплинський» варіант, а може, до блиску виголене підборіддя та щоки, — у кожного чоловіка власні уявлення про красу.
Голити чи не голити, питання, звичайно, риторичне, але все-таки головне у створеному іміджі не «фасон», а форма. А вона має бути без огріхів. Якщо це борода, вуса чи бакенбарди, то тут будуть потрібні чіткі геометричні лінії, у разі ж відсутності «рослинності», то бездоганна гладкість, де навіть найменшому волоску оголошено бій.
Як союзник у боротьбі за чоловічу красу варто закликати «важку артилерію» — тримери чи бритви.
Звичайно, надати точну окантовку вусам і бороді та підрівняти неслухняні волоски можна і за допомогою звичайних ножиць. Але за такого дідівського методу є небезпека асиметрії: десь менше довжину залишили, а десь трохи більше. Звідси різнобій, та й зовнішній вигляд вже буде добряче зіпсований. Саме тому краще взятися за тример - машинку для догляду за волосяним покривом.
Сучасні «брадобреї» зручно лягають у руку, не ковзають навіть у вологій долоні та головне — акуратно ведуть лінію. Леза, які використовуються в тримерах, найчастіше мають титанове або керамічне покриття, яке не вимагає попереднього мастила і відрізняється тривалим терміном служби.
Крім того, за допомогою тримера можна легко запрограмувати довжину, яка вам потрібна. Наприклад, залишити рівно півтора сантиметри для бороди і вусів або зробити модну «неголеність» в три міліметри, ні більше ні менше. Довжину стрижки регулює коліщатко. На деяких моделях тримерів останнє може мати до 10 режимів довжини: від 18 мм до 2 см.
У серії Performance фірми Remington пропонується кілька видів тримерів. Модель МВ 200С з титановими лезами працює від двох пальчикових батарейок. Тример має 9 режимів встановлення довжини та спеціальне «віконце», де висвічуються задані в програму цифри. У комплекті пропонується сумка для зберігання приладу та дві батареї.
Тример Remington МВ 42С, на відміну від попередньої моделі, забезпечений керамічними лезами. Прилад може працювати як від мережі, так і від акумулятора. Підзарядки останнього вистачає на 40 хв. безперервної роботи. У машинці передбачений висувний елемент-«гребінка» для надання чітких контурів бороді.
А сучасний персональний триммер ІП-62 виробництва московського заводу «Мікромашина» має 9 насадок, що дозволяє називати його універсальною багатофункціональною машинкою для догляду за волоссям та тілом!
Прихильники чистого, безволосого обличчя роблять ставку на бритви. Яку модель з багатьох типів, які пропонує вітчизняний ринок, ви оберете для щоденного гоління, підкажуть ваші власні відчуття.
Варто взяти до уваги, що і електробритви, і звичайні верстати мають свої плюси і мінуси. По-перше, ціна. Не секрет, що безпечні верстати стоять на порядок нижче за своїх електричних побратимів. Різниця може сягати 500 грн. Але, з іншого боку, не слід забувати, що до верстата доведеться регулярно докуповувати комплекти лез плюс крем, піну або гель для гоління. Зрештою ці покупки вилітають у копійчину.
По-друге – безпека. Як не прикро, але леза для верстатів частіше, ніж хотілося б, залишають на обличчі свого господаря порізи. По-третє, для гоління верстатом потрібна вода. Процедура «насуху» можлива за форсмажорних обставин, але зловживати нею не варто. Подібне гоління загрожує подразненнями.
Бритовна система Gillette - верстат з додатковою пальчиковою батареєю. Мікроімпульси, що йдуть від батарейки, піднімають волоски, а леза зрізають їх під корінь, роблячи гоління якіснішим.
З не меншим успіхом можна перерахувати плюси-мінуси та електробритви. Наприклад, останньої практично неможливо порізатись. Крім того, голитися можна будь-де: хоч у вагоні купе, хоч стоячи в автомобільній пробці. Але додам «дьогтю». Електричні аналоги надто галасливі (за винятком електробритв Новий Харків та Breetex ), так що ранковий моціон може викликати невдоволення домочадців. Бритва, як і будь-який електричний прилад, має здатність ламатися, а для ремонту, певна річ, доведеться віддати його в руки професіоналів.
Електробритви діляться на сітчасті та роторні. Перший варіант оснащений лезами, які не стикаються зі шкірою, тому що відокремлені тонкою сіткою. Для другого характерні голівки з ножами, які, обертаючись, швидко голять волоски. При покупці бритви має значення і тип живлення: від мережі або акумулятора, який має машинка. Останній значно зручніший, адже він не прив'язує вас до розетки. Тим більше, що підзарядка дозволяє «експлуатувати» бритву близько години. На користь мережевих з автоматичним вибором напруги говорить те, що ними можна голитися за будь-яких перепадів напруги в мережі, в будь-якій країні світу і не залежати від примхливих акумуляторів.
Електробритви різної потужності пропонує німецька фірма Braun. Модель з трьома голівками, що голять SyncroSmartLogic7505 (сітчаста) може працювати як від мережі (є шнур), так і від акумулятора. У бритві передбачений автоматичний перемикач напруги, якщо користуєтеся бритвою в країні, де в розетках не 220, а 110 В. У комплекті - зарядний пристрій. Час зарядки – 1 год. Поза мережею бритва працює до 50 хв. А Електробритва-Харків представляє модель, яку ми так довго чекали - Новий Харків Fanat -2012. Триножова роторна з роботою від мережі в стильному корпусі та продуманою ергономікою поєднала в собі всі найкращі характеристики сучасних бритв у своєму класі, а саме: систему об'ємного повторення контурів обличчя, автоматичний вибір напруги 100-240 V , збільшену робочу поверхню головок, зручний триммер для підрівнювання волосся на скронях, бороді та вусах, комфортне, м'яке та чисте гоління без подразнення навіть чутливої шкіри
І на останок. Досвідчені бородачі чудово знають, що густа «рослинність» вдало маскує недоліки на обличчі: прищі або «пухку» проблемну шкіру. А переконані прихильники голеного обличчя впевнені, що без бороди та вусів чоловік будь-якого віку виглядає молодим. Що ж, що не козир?