Триденна щетина змінила бороду та вуса
Колись по вусах у формі велосипедного керма впізнавали англійців, по щіточках, що дивляться вгору, — німця, по окладистій бороді а-ля Микола II — російського, еспаньолкою — іспанця чи італійця. Проте глобалізація скасувала ці відмінності. Останній писк моди — космополітична триденна щетина, або стиль «мерзотник», що стерла традиційні відмінності між бородою та вусами. У XXI столітті люди стали більш практичні: щетину можна швидко відростити і швидко зголити. З бородою, навпаки, все набагато складніше.
«Триденна щетина сьогодні справді дуже поширена. Звичайно, вона не підійде людині, одягненій у діловий костюм, але непогано поєднуватиметься з джинсами та майкою. Крім щетини, популярна невелика борідка, яка обрамляє підборіддя, але не спускається нижче. Її легко підтримувати самостійно. Зрештою, окладиста борода поступово зникає, хоча все ще поширена, наприклад, у священнослужителів. Утримувати її без допомоги спеціаліста найскладніше», — розповіли «Вогнику» у школі перукарів.
Щодо вусів, то фахівці не ділять їх за категоріями. Найчастіше зустрічаються класичні вуса довжиною від 3 - 4 мм до сантиметра. Серед молоді в моді еспаньйолки (як у режисера Гримова). Причому особливий шик - пофарбувати бороду в яскравий колір, наприклад, білий або рудий.
В принципі за бородою та вусами можна доглядати і вдома. Максимальна вартість спеціальної електробритви коливається в районі 1000-1500 грн., при цьому жодних особливих шампунів чи гелів не потрібно. Однак більшість людей, як і у випадку зі звичайними зачісками, вважають за краще звертатися до фахівців.
На жаль, знайти хорошого цирульника сьогодні досить складно. Ця професія майже зникла у Росії. Понад 10 років у салонах заборонено голити бороди так званою небезпечною бритвою (така заборона діє і в інших країнах, наприклад, в Італії). Вся справа в інфекції, яку можна занести.
Деякі брадобреї ще надають послуги вдома: клієнти просто приходять до них зі своєю бритвою. Але тут, як і в будь-якій іншій професії, треба підтримувати майстерність. Раніше через них проходило з десяток клієнтів на день, тепер це число незмінно скорочується.
Зі зникненням брадобреїв салони лише виграли. Гоління, займаючи майже стільки часу, скільки стрижка, традиційно було дешевше. Однак бородачам з вусачами, щоб поголитися по-старому, тепер треба або полювати за «сірими майстрами», або їхати, наприклад, до країн Азії, де цирульники ще зустрічаються.