Кожен чоловік голиться по-своєму. Комусь подобається одноразова бритва та крижана вода. Інший любить голитися електричною бритвою з можливістю вологого очищення ( електробритва " Breetex BR 1302 Titan " ). Хтось віддає перевагу послугам персонального цирульника... А деякі голяться небезпечним лезом під музику "Ду Хаст" Rammstein. Але є й такі, яким щоденне гоління — як гострий ніж. От і ходять вони, молоді, з бородою та вусиками, позбавляючи своїх коханих задоволення доторкнутися губами до ніжної та гладкої щоки.
З чого розпочати боротьбу зі щетиною? Правильно, з вибору "підручних засобів" та мінімального набору косметики для гоління .
Відомо, що гоління буває або вологе, або сухе, залежно від того, чи використовується в процесі гоління вода чи ні. Бритовий верстат - це найпростіший сучасний пристрій для вологого гоління. Його попередницею була небезпечна бритва. Найцікавіше, що від багатьох чоловіків сьогодні доводиться чути щось на кшталт: "Скільки б лез не додавали, а побоювання найкраще". Логічно. При грамотному поводженні небезпечна бритва, мабуть, переплюне будь-які "МАКи" та "Житлети".
Пояснюється це просто: шкіру, нехай навіть вона у вас вдвічі товстіша, ніж у жінок, не варто зайвий раз травмувати. А саме це і відбувається при необхідності проходити по одному й тому ж ділянці шкіри кілька разів (якщо необхідно чистіше і гладке гоління). І неважливо, чи робиться це тупою бритвою з одним лезом, чи новою з трьома — шкіра все одно травмується, шар за шаром знімається. Звідси й роздратування. А хороша "небезпечність" знімає волосся з першого разу "підчисту", при цьому мінімально травмуючи шкіру. Але коштує така радість (фірмова, звісно) дуже дорого. За кордоном її вартість коливається від 200 німецьких марок та вище. Тут ми, щиро кажучи, не зустрічали.
Зате у нас можна придбати різні верстати для гоління і відповідні проблеми (див. попередній абзац). Тому чоловікам, які віддають перевагу такому способу гоління, настійно рекомендується використовувати крім піни для гоління та ряд інших косметичних засобів для догляду за шкірою, такі як крем, бальзам або лосьйон після гоління .
Більш щадним голінням вважається сухий спосіб, який передбачає використання електробритви . Однак і цей спосіб має свої недоліки: гоління не виходить настільки чистим, якого можна домогтися використовуючи хороший верстат і піну для гоління. Та й роздратування багатьом уникнути не вдається, незважаючи на те, що в цьому випадку леза укладені в голки гоління і практично не стикаються зі шкірою. Окрім, мабуть, електробритв «Новий Харків» та « Breetex » - єдиних торгових марок електричних бритв, що виключають роздратування при голінні та залишають почуття впевненості та комфорту.
У будь-якому випадку, соціологічні дослідження, що проводяться виробниками, показали, що багатьом чоловікам подобається саме вологе гоління, їм подобається застосування теплої води, яка пом'якшує волосся, піни для гоління, яка дозволяє бритві ковзати по шкірі.
Природно, це підштовхнуло виробників електробритв створення моделей, які мають на увазі як сухе, і вологе гоління. Тепер уже вологе гоління стало прерогативою не тільки верстата, а й електробритви. А сильна половина людства отримала ще один спосіб гоління: вологий з використанням електробритви (електробритви Breetex BR 4201 Standard flex ).
Отже, перш ніж голитися чоловік вирішує як (сухе чи вологе) і чим. Ось це "чим" ми й продовжимо розглядати.
З сухим голінням все просто – тут електробритва і тільки. Вологе, як ми бачимо
розділилося на вологе зі верстатом та вологе з електробритвою ТМ « Breetex », яка спеціально для цього призначена. Така бритва не боїться води, це додає їй певних переваг перед простими електробритвами. Наприклад, її набагато легше доглядати, адже досить потримати під струменем води, а чи не стомно чистити спеціальними засобами і щіточками. Можна також безбоязно зберігати бритву у ванній кімнаті. В іншому нічим важливим така бритва не відрізняється, її можна використовувати і в сухому голінні.
Як правильно голитися?
Для якісного гоління необхідно якнайбільше теплої води.
Якщо у вас не надто чутлива шкіра, "поскребте" шкіру перед голінням - це підніме щетину, покращить ковзання бритви і попередить вростання волосків у шкіру. На зволожену шкіру наносять трохи спеціального крему, виключаючи зону очей, і злегка масажують пальцями 1-2 хвилини. Потім змивають водою і приступають безпосередньо до гоління.
Поголивши ділянку шкіри, треба змочити бритву і потім можна продовжувати. Починаючи від скроні, де щетина тонша, рухайтеся вниз зростання волосся. Тепер ведіть лезо під підборіддя. Чудово, половина справи зроблена! Сміливо переходьте до верхньої губи, а підборіддя голіть в останню чергу. Його грубому волоссю необхідно більш тривалий пом'якшувальний вплив піни. Пройдіться лезом ще раз, тепер проти зростання волосся. І, нарешті, освіжіть обличчя.
Як боротися зі врослими волосками
Якщо невдало поголене, коротко зрізане (нижче за рівень шкіри) волосся, загинається всередині волосяного мішечка і не може з'явитися над поверхнею шкіри, з'являється запалення. Його провокує вросле волосся. Під час гоління кінчик волосся загострюється і, легко вростаючи в шкіру, незабаром робить гоління цієї сверблячої, болючої ділянки, просто неможливим.
Можна спробувати боротися з цим кошмаром у такий спосіб: накладаємо на цю ділянку вологий компрес, щоб розм'якшити шкіру, а потім продезінфікованим пінцетом вириваємо шкідника, після чого необхідно обробити місце розчином антисептика.
Запобігти появі врослого волосся можна профілактичними методами, особливо важливо ретельне, протягом 2-3 хвилин, умивання теплою водою, обробка засобами, що пом'якшують шкіру, а також правильний підбір верстата (у цьому випадку більше підійде верстат з одинарним лезом). Але найголовніше, не забувати міняти їх після кожного другого гоління.
Вибираємо засіб для гоління
На ринку присутня колосальна кількість різних за щільністю, складом та кінцевим результатом пінок. Багато фірм додають у свої кошти спеціальні речовини, які здатні покращити ковзання бритви (різні сполуки силікону), загоєти дрібні пошкодження, пом'якшити щетину і т.д. . Вона пом'якшує шкіру, позбавляє від печіння та відчуття стягнутості після гоління.
Тим, у кого після гоління на шкірі утворюються дрібні гнійнички (фолікуліт), допоможе бактерицидна піна. Триклозан і саліцилова кислота разом із фруктовими кислотами чудово дезінфікують шкіру, перешкоджаючи запаленню. Для сухої шкіри - зволожуюча піна, для тьмяної, що має сіруватий відтінок, - тонізуюча, для жирної - в'яжуча.
Звичайно, у багатьох з вас виникне питання: "Які кошти краще віддати перевагу: вітчизняні чи зарубіжні?". На жаль, тільки ви зможете дати відповідь на це питання. На жаль, пробників у нас у магазинах не дають. І вам, як і нам — жінкам, доведеться купувати на свій страх та ризик. Можу сказати тільки одне: однозначно відповіді і єдиного рецепту для всіх немає. Комусь більше підходить дешева білоруська косметика, а комусь дорога аптечна з-за кордону. Вирішувати вам і вашому гаманцю:)
Вибираємо засіб після гоління
Традиційно після гоління багато хто віддає перевагу спиртовим лосьйонам, які чудово дезінфікують, освіжають і ароматизують нормальну та жирну шкіру. Головне - запах лосьйону обов'язково має поєднуватися з ароматом парфуму або бути абсолютно нейтральним. Лосьйони після гоління не підходять сухій і чутливій шкірі: спирт, що міститься в них, викликає відчуття стягнутості, почервоніння і лущення.
У цій ситуації краще скористатися м'якими та комфортними гелями та бальзамами. Вони збагачені зволожуючими та відновлюючими речовинами, завдяки чому дають миттєве почуття комфорту. Такі засоби також входять у багато парфумерних ліній, так що розлучатися з ароматом, що полюбився, не доведеться. Зволожуючі засоби після гоління не підходять жирній шкірі: вони можуть стимулювати утворення вугрів. Для чутливої шкіри є спеціальні заспокійливі креми-гелі. Це своєрідні засоби «швидкої допомоги», здатні миттєво зняти роздратування, почервоніння та печіння. У принципі такий препарат повинен стояти на полиці у кожного: мало що…
Більшість чоловіків має змішаний тип шкіри. На лобі та на носі вона жирна, схильна до блиску та утворення вугрів. На щоках, підборідді та шиї від постійного гоління та використання спиртовмісних лосьйонів - суха і легко подразлива. В ідеалі догляд за змішаною шкірою має бути комбінованим. На жирні ділянки наноситься засіб, що надає матовість, а на щоки, підборіддя та шию – препарат для чутливої шкіри.
При будь-якому типі шкіри після гоління не можна користуватися звичайним жирним кремом. Він може закупорити пори та спровокувати фолікуліт – запальний процес волосяних мішечків.