Чоловіки, насправді, старанно дбають про свою зовнішність. Жінки не цілком готові віддати цей привілей представникам сильної статі, тим більше що не в кожен сімейний бюджет впишеться така ж кропітка турбота про чоловічу привабливість, як і про жіночу.
Хоча є й приємні для чоловіків винятки. Ви не помітили, з яким полюванням вони витрачаються на станки для гоління і касети «нового покоління», «тепер з п'ятьма-шістьма… лезами»? Не секрет, що зайва рослинність на обличчі завжди докучала чоловікам. Позбавлятися її вони намагалися вже тоді, коли мали ще дуже невиразні уявлення про красу.
До історії питання
Первісна людина виривала волосся на обличчі за допомогою черепашок. Це не найприємнішу методику прийнято вважати «прототипом» гоління. Після 3000 до н.е. справи пішли дещо веселіше: з'явилися прилади для бритв для регулярного вживання. В Індії та Єгипті, наприклад, тоді користувалися мідними бритвами. Не минуло й трьох тисяч років, як процедура перетворилася з добровільної на обов'язкову. У Римі часів Калігули і Нерона юнак після досягнення 21 року повинен був вперше позбутися волосся на обличчі. Ритуал супроводжувався бурхливою оргією та означав офіційне визнання юнака чоловіком.
У Середньовіччі мода змінювалася постійно: наслідуючи правителів, чоловіки то носили густі бороди, то сяяли гладкими підборіддями. За гострими відчуттями завжди можна було вирушити до цирульника: гоління являло собою дуже травмонебезпечний процес. Чекати на прогрес довелося, м'яко кажучи, довго-небезпечними бритвами продовжували користуватися аж до середини XIX століття. Але вони швидко тупилися, їх треба було постійно гострити. Саме ця обставина і полегшила долю наступних поколінь. Адже все геніальне, як відомо, винайдено завдяки людській лінощі чи страху.
1770 року французький перукар Жан-Жак Перрет висунув оригінальну для того часу ідею про «безпечну бритву». Приблизно тоді ж чоловіча турбота про зовнішність вийшла на досі невідомий людству рівень. Отримавши можливість ретельніше доглядати за собою, ще й без шкоди здоров'ю, сильні статтю не забули відразу скористатися нею. У XVIII-XIX століттях серед простого європейського люду ходили чутки про аристократів та придворних нероб, які голяться по кілька разів на день, а потім ще й вищипують пінцетом волоски, які зрізані недостатньо акуратно. Тепер зрозуміло, в яких муках народжувалася чоловіча метросексуальність.
Незважаючи на всі винаходи, покликані зробити життя чоловіка простіше, гоління досі залишається одним із найнеприємніших аспектів чоловічої діяльності. Тож для кого і навіщо все-таки чоловік здійснює щоденний подвиг? Його зовнішній вигляд має відповідати строгому дрес-коду? Чи він хоче почуватися переможцем, завойовуючи жіночі погляди та надію на дотик щік? Чи густі бороди назавжди вийшли з моди ще в 19 столітті, а таліби та їм подібні моджахеди добили надію на їхнє повернення? У будь-якому випадку, чоловік мало не з дитинства впевнений, що голитися необхідно. Але, як правило, цього не радий.
Здавалося б, проблему давно вирішено – придумано електричну бритву. Для тих, хто віддає перевагу богемній триденній щетині, вона і зовсім незамінна. Основною причиною того, чому беззастережна капітуляція верстата, що псує шкіру, досі не відбулася, залишалася стійка думка чоловіків - ніщо не голить так чисто, як верстат. Щоб підтримати це переконання (чи оману?) на плаву, виробники верстатів та лез витрачають колосальні гроші на рекламу.
Не все геніальне просто
Які бритви сьогодні віддають перевагу вимогливим чоловікам і (як подарунок, звичайно) їхнім дбайливим подругам? На прилавках і в інтернет-магазинах - безліч різних марок і моделей електробритв. Серед інших досягнень зарубіжного прогресу з низки ознак виділяється продукція Panasonic. Незважаючи на те, що компанія більше відома як виробник якісної аудіо- та відеотехніки, першу електробритву Panasonic випустив ще в 1955 році, тобто 50 років тому! Отже, час на вдосконалення «девайсу» у компанії був. І марно воно не витрачалося – у 1980 році, наприклад, саме під цією маркою було випущено перші бритви, які можна було чистити водою. У 2005 році, ювілейному для бритв Panasonic, японці представили на суд громадськості нове покоління бритв із можливістю сухого та вологого гоління. Сучасні чоловіки не чекають повноліття чи урочистого випадку, щоб зголити нарешті набридлу рослинність. Вони користуються останніми плодами сучасного бритвобудування «тут і зараз», як тільки у них відростає напівміліметрова щетина, з моменту появи першого волосся на обличчі. І це не дивно, адже нова дугоподібна 3D-головка бритви Panasonic не пошкоджує чутливу шкіру і ретельно голить навіть щетину, яка росте в різних напрямках. Японці запевняють, що плаваюча голівка у них найрухливіша у світі.
Що цінує у бритві вибагливий (читай – цивілізований) чоловік? Чистоту результату, комфортність процесу, зручність експлуатації та, найголовніше, відсутність травматизму! Panasonic і тут «попереду всієї планети». Вважається, що роторні бритви не травмують шкіру, а сіткові забезпечують чистіше гоління. Так ось, бритви Panasonic поєднують у собі переваги двох механічних систем: сіткової та роторної.
Не зайвим буде сказати, що в бритвах нового покоління від Panasonic, як запевняє виробник, ще й найгостріші у світі внутрішні леза, виготовлені за технологією виробництва самурайських мечів Воістину, синтез високих технологій і перевірених століттями традицій. Останній аргумент «за» Panasonic – найшвидший у світі лінійний двигун, що вичавлює до 13000 обертів за хвилину! А це скорочує час гоління у півтора-два рази. Тепер для прилучення до японських цінностей не потрібно вступати в клан, носити кімоно, купувати спортивний мотоцикл чи автомобіль – досить просто натиснути кнопку нової бритви.
Приємні хвилини комфорту
А як щодо зручності користування девайсом, запитає один у майбутнього володаря чудової бритви Panasonic? Тут-то і час для розповіді про новий симпатичний дизайн Ergo Curve: в руці бритва «сидить» як влита, а оптимальний нахил головки вивірений з точністю для градуса. 50 років досліджень ергономіки гоління дають себе знати, як не крути! Щоб бритва ненароком не вислизнула, на ручці є гумові накладки. Але особливо сподобається чоловікам, звичайно, режим вологого гоління . Завдяки можливості використання з піною, бритва гладко ковзатиме по шкірі, нагадуючи про чиїсь ніжні дотики… Знову ж таки, тепер голитися можна навіть у душі – по-перше, зводиться нанівець шанс відволіктися від думок про долі людства на якісь дрібниці , по-друге, яка економія часу! Декілька хвилин вологого гоління – все одно, що похід у салон краси на масаж обличчя, заряд позитивної енергії для великих справ забезпечений. Відтепер бритва по-жіночому ніжно і японською якісно справляється з поставленим завданням.
Бритовний сезон
Більше ніяких черепашок, ножів і верстатів, що зіскребають шкіру! Сучасні чоловіки мають дбати про себе гуманними способами. Тим більше що тепер це так просто.
Ось тільки чи зможуть вони самі подбати про себе та чому не зробили цього раніше? Дівчата, пані! Будьте пильні: попереду свято. Можливо, ваш чоловік давно мріє про електробритву, яка одного прекрасного дня полегшить його життя приємно і безболісно. Подаруйте йому Breetex - він неодмінно залишиться задоволеним.